• info@kayserisektor.com.tr
Yüzde 100 zam
FİLTRELE

Yüzde 100 zam

2018-12-14 14:50:56

Yüzde 100 zam

Örnek Haber 5

Ücretli çalışan Öğretmenlerin ek ders ücretlerine yüzde 100 gibi bir rakamla zam yapılacak. Ek göstergeleri ise 3600'e yükselecek. Ayrıca mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumlarının döner sermayesinde Hazine'nin kesinti oranı yüzde 15'den yüzde 1'e indirelecek. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamada, "İkinci 100 Günlük Eylem Planı"nda milli eğitime ilişkin birçok reform ve yenilik yer alıyor. Buna göre, temel eğitim ve ortaöğretimde denklik işlemlerinin elektronik ortamda yapılmasını sağlayacak bir sistem kurulacak. Eğitimde, yerli ve milli değerlendirme araçları uygulamaya konulacak.Okul öncesi eğitimde derslik ihtiyacının karşılanması için 6 ilde 50 taşınabilir sınıf yapılacak. Öğrenci yönlendirme sistemi olan "e-Portfolyo" sistemini alan indeksler belirlenecek. Mesleki ve Teknik Eğitim ile ilgili oluşturulabilecek web portalın e-Devlet'e entegrasyonu sağlanacak.

 

Öğretmenlere 3600 Ek Gösterge ve Zam

 

Temel eğitimden ortaöğretime geçişinde sınavsız okullara yerleştirme programları düzen sağlayacak. Öğretmenlerin ek göstergeleri 3600'e yükselecek. Ek ders ücreti ücreti karşılığında da görevlendirilenlerin ek ders ve mesai ücretleri ise yüzde 100 artış gösterecek. Mesleki ve Teknik eğitim kurumlarının döner sermayesinde Hazine'nin kesinti oranları yüzde 15'den yüzde 1'e indirilerek üretimlerin artırılması sağlanacak. Okuma kültürünün artırılması için öncelikli yörelerdeki il ve ilçelerde 255 zenginleştirilmiş kütüphane açılacak.

 

 

Tekli Eğitim için 600'den Fazla Okul Açılacak

 

Tekli eğitime geçilmesinin artış göstermesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile birlikte 6 bin derslik yapılması bekleniyor. Yerli ve milli savunma sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi için, ASELSAN, TAİ, HAVELSAN gibi güvenilir ve köklü kurumlarla iş birliği yapılacak. Öğretim programları, yayımlanan ve yayımlanacak ulusal meslek standartları ve iş güç piyasası ihtiyaçlarına göre güncellenecek. 54 ilde 648 okulun açılışı yapılacak. Ayrıca, 47 ilde 457 okulun temeli atılacak. 2019 Fuat Sezgin yılı bilim etkinliği düzenlenecek.

 


HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.