• info@kayserisektor.com.tr
Sağlıkçılara Müjde! 25 Bin Atama Yapılacak
FİLTRELE

Sağlıkçılara Müjde! 25 Bin Atama Yapılacak

2018-12-12 11:44:47

Sağlıkçılara Müjde! 25 Bin Atama Yapılacak

Örnek Haber 5

Sağlık Bakanı Koca, 2019'da uzman hekim, pratisyen hekim, eczacı ve diş hekimi olmak üzere 25 bin kadar personel ataması yapılacağını duyurdu.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, saplık personelleri ile diğer alanlarda da yapılacak atama ve alımlarla ilgili bilgi verdi. Sağlık çalışanlarına karşı şiddetin önlenmesine karşı adımların atıldığını vurgulayan Koca, sağlıkta şiddet konusunda alınacak tedbirlerin yürürlüğe girmesiyle ilgili bilgi verdi. Koca, sağlık çalışanlarla ilgili uzun süre bekledikleri yıpranma payı ve emeklilik çalışmaların noktasında yasal düzenlemelerin de yapılacağını söyledi. Sağlık Bakanlığına bu yıl sonuna kadar ortalama 10 bin kişi alınacağını söyleyen Koca, "3 bin 500 kişinin alım süreci tamamlanmak üzere. 2018 yılı sonuna kadar 6 bin 500 kişinin daha alımını yapacağız. Acil tıp teknisyenleri, veri analizi yapan işletmenler, ambulans şoförleri, yardımcı klinik elemanı gibi birçok alanda alımlarımız söz konusu olacak." dedi. Bakan Koca, gelecek sene sağlık çalışanları alımına ilişkin de şu bilgileri verdi:
"Şu ana kadar 8 şehir hastanemiz hasta kabulüne başladı. Yakın zamanda Bilkent Şehir Hastanemiz de hasta kabulüne başlayacak. 2019'da açmayı planladığımız şehir hastanelerimiz ve kendi genel bütçemizden yaptığımız hastanelerimizin açılışı da olacak. Bu çerçevede, 2019 içinde olabilecek alımlarla ilgili de bir çalışma içindeyiz. 25 bine yakın pratisyen hekim, uzman hekim, diş hekimi ve eczacılar olmak üzere alımlar söz konusu olacak. Bunun dışındaki sağlık çalışanlarıyla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor."


HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.